רב ד״ר אפרים זדוף
 

נולדתי בבואנוס איירס, ארגנטינה ב-1948ועליתי ארצה ב-1969; מאז גרתי בירושלים ובשנים האחרונות במבשרת ציון.
נשוי, אב לשלושה בנים וסב לנכד ולשתי נכדות.

אני היסטוריון, דוקטור בפילוסופיה (1993) בתחום ההיסטוריה היהודית. חוקר היסטוריה יהודית באמריקה הלטינית במאה ה-20 ובשנים האחרונות גם נושאים הקשורים בשואה ובאמריקה הלטינית. השתתפתי בהקמה ואני חבר בשתי עמותות לחקר יהדות אמריקה הלטינית.
ייסדתי הוצאה לאור ופרסמתי ספרים בנושאים יהודיים בספרדית ביניהם אנציקלופדיה יהודית ואנציקלופדיה על השואה.מרצה בעברית ובספרדית בנושאים הקשורים בהיסטוריה ובתרבות של העם היהודי, כולל לימוד מהמקורות היהודיים, וכן בנושאים נבחרים על השואה.

הוסמכתי כרב חילוני הומניסטי (2010) על ידי המכון הבינלאומי ליהדות חילונית הומניסטית – תמורה ישראל, ואני חבר במרח"ב – מועצת הרבנים החילוניים בישראל.
אני עורך טקסי חיים יהודים הומניסטים (חתונות, קבלות פנים לתינוקות, בנות/בני מצווה, הלוויות) ומארגן פעילויות סביב לוח השנה העברי (קבלות שבת, חגים ומועדים).

היהדות היא הלאומיות והתרבות שלי. בעיני היא בעלת פנים רבות ויש לה דרכי ביטוי מגוונות, דתיות וחילוניות.
בתפיסתי היהדות היא תרבות הומניסטית ואני דוגל בהשקפה ציונית וחילונית. יחד עם זאת אני מכבד את אלה המפרשים אחרת את היהדות ומצפה שהם יכבדו גם את השקפתי.
אני מזדהה עם רבים מערכי התרבות היהודית ורוצה ללוות את כל אלה המאמינים שזו דרכם, לעזור להם למצוא את מקומם הראוי להם ביהדות בכבוד, תוך קיום פעיל של ערכים יהודיים ולימוד אוצרות התרבות מכל התקופות וההשקפות, מאז ימי המקרא ועד ימינו על פי בחירתם.
הארגון של טקסי חיים יהודיים שוויוניים המקבלים השראה מערכי התרבות היהודית בפרשנות ההומניסטית, הוא חלק בלתי נפרד מהמשימה לקרב יהודים למורשתם על פי תפישת עולמם.
בעיני, כל אדם המזדהה עם התרבות היהודית זכאי לקיום טקס חיים יהודי על פי השקפת עולמו ורוח התרבות היהודית ההומניסטית.

השקפת עולמי – נאום ההסמכה כרב חילוני הומניסטי

לצור קשר