חתונות
 
המבנה המרכזי של הטקס שאני עורך מסתמך על השלבים השונים של הטקס המסורתי: אירוסין, קידושין, קריאת כתובה שמחברים בני הזוג ושבע ברכות, וכן שבירת הכוס כסמל להיסטוריה היהודית. כל אלה מהווים סמלים על פי פרשנות מחדשת לאור תפיסה הומניסטית חילונית והשקפת בני הזוג

מהות הטקס: הכרזת בני זוג על החלטתם לקשור את חייהם בקביעות והקמת משפחה, והיזון חוזר מצד הקהילה המכירה בהם בתור בני זוג, מקבלת והמברכת אותם.

עקרונות הטקס:
בנייה לאחר דיון משותף של בני הזוג לבין עצמם ובשיתוף עורך הטקס ע"פ העדפות בני הזוג
הטקס בעיקרו יהודי, חילוני והומניסטי
הטקס מבוסס על ניחוחות מהמסורת התרבותית היהודית תוך יציקת תוכן משמעותי ואמיתי על ידי בני הזוג
– שמירה על השוויון וההדדיות בין בני הזוג.

עורך טקסי נישואים לזוגות מאותו מין.

שיתוף בטקס של בני הזוג, אחדים מבני משפחותיהם הקרובים ואנשים מהקהל

עדויות

הרב ד"ר אפרים זדוף הנחה את טקס חתונתנו. לאורך כל התהליך הפגין סבלנות, נועם, הקשבה, גמישות, ידע ואמונה כנה. בחופה, למרות שידענו בדיוק מה יהיה תוכן הטקס, הופתענו לחיוב כל פעם מחדש במהלכו. רבים אמרו לנו שהתרגשו מאוד במהלך הטקס, אך חשוב מזה, שהטקס שיקף אותנו ואת הזוגיות שלנו. הרגשנו בנוח לאורך כל הטקס, ואפרים השרה עלינו אווירה נינוחה, חמה, רכה ונעימה מאוד. דיבר בעברית ובספרדית בצורה רצינית, עניינית ונעימה. הגיע מוקדם למקום האירוע ולא הושפע כלל מהלחץ שלנו 🙂 דאג שנגיע לחתום על הכתובה ברוגע, ולא בשביל לסמן 'וי', והיה נעים ומכבד מאוד כלפי הורינו. ממליצים בהמון המון חום ואהבה!!

26.05.17

Efraim shalom
We cannot thank you enough for the beautiful ceremony.  The first thing everyone says, after raving about how beautiful Sharona looked, was how meaningful and lovely the service was!  You made this joyous day an even more special occasion for us
Again, thank you for all you warmth, caring and generousity
With all our love and appreciation,

Sharona and Rob

Philadelphia

אפרים ניהל את טקס החתונה שלנו בצורה יוצאת מן הכלל.. אין ספק שעצם היותו פרופסור להיסטוריה מעשיר את הטקס והתכנים מעניינים יותר ולא טפלים. בחתונה שהכלה לא יהודיה וחלק ממשפחת החתן יהודים מסורתיים אפרים היה האדם הנכון ביותר מבחינתי לעמוד בחופה ולנהל את הטקס.
דרור

ותוך הבנה וכבוד למסורת שלנו, ברוח היהדות ההומניסטית. אנחנו זוג חילונים, עלינו מבריה"מ לשעבר, והיה לנו חשוב לעשות טקס יהודי משמעותי, שמייצג את חיינו וההיסטוריה שלנו. לאחר חיפוש ופגישות עם עורכי טקסים שונים, רק כשפגשנו את אפרים מיד התחברנו. בתור מי שעלה ארצה בעצמו, הוא יכול להזדהות בכנות עם החוויה שלנו והמשמעות של קיבוץ גלויות. בתור חוקר אקדמי של היסטוריה יהודית, הוא הציג שליטה מרשימה בכל האלמנטים של הטקס היהודי, על כל המקורות השונים בכל חלקיו. כשבאנו להתחתן, עם אפרים כעורך הטקס, ידענו שהוא דואג לכל הפרטים. החל מווידוא תקינות הכוס בעטיפת הכסף, ועד לטקס שעליו עברנו שלושתנו בשיתוף פעולה מלא ותוך תשומת לב מלאה לפרטים ולמשמעות של כל מילה ומילה.

רומי

15.9.2013

היי אפרים
היכולת של כל זוג להחליט כיצד נכון להם להתחתן בישראל הוא נושא שמאוד קרוב לליבנו ונמשיך לתמוך בכך עד שיהיה שינוי בחקיקה בישראל.
הטקס שערכת עבורנו לפני ארבע שנים היה מקסים, ועד היום משפחתנו וחברינו מציינים עד כמה הטקס היה נכון ומרגש, אז תודה לך על כך.
המון הצלחה עם הקמפיין של הרבנים החילוניים, מי ייתן ויום אחד לא נצטרך קמפיין וכל זוג יוכל להחליט כיצד להתחתן. 

מיכל ועפר

אפרים בשבילי הוא כמו דמות אב. הוא מאוד מסביר פנים, חם וכנה. שירותיו היו ממדרגה ראשונה, הוא היה מאוד מקצועי, והקשיב לבקשות שלנו וביחד עשינו את טקס החתונה המושלם. הוא בעל הרבה ידע ויש לו המון מה ללמד. אפרים הפך את החתונה להרבה יותר אישית, ויכולנו להראות את אהבתנו האמיתית והכוונות שלנו אחד כלפי השני, תוך שימור המסורת היהודית. למרות שנפגשנו עם אפרים רק מספר פעמים, נזכור לתמיד אותו ומה שהוא עשה עבורנו. כשילדיי יהיו בגיל בר/בת מצווה, אני אבקש מאפרים שוב להיות הרב שלנו :).

נדיה

16.4.2018

להמלצות נוספות נא לראות: https://www.mit4mit.co.il/biz/17954

לצור קשר